Na letošnji natečaj se je odzvalo rekordno število piscev, saj so prejeli kar 170 zgodb, izmed katerih je žirija, ki ni imela lahkega dela, izbrala štiri finaliste. Poleg kasnejše zmagovalke so bili nominirani še Tatjana Plevnik za zgodbo 57 poklonov družini očeta in mame, Denis Škofič za zgodbo Štorklja in Nina Majer za zgodbo Pikapolonica. Nominirane zgodbe so izšle v posebni knjižici, prebrati pa jih bo možno tudi na portalu AirBeletrina. Zmagovalka je prejela nagrado v višini 300 evrov.
Uredništvo AirBeletrine je natečaj, na katerem vselej sodelujejo tako mladi avtorji in avtorice začetniki kot starejši, že uveljavljeni pisci, razpisalo že enajstič. Množični odziv pisane palete avtorjev in avtoric ne preseneča, saj je AirBeletrina eden izmed najpomembnejših in najbolj branih slovenskih medijev, ki se ukvarjajo z umetnostjo, kulturo in družbo.
»Naš cilj je s kvalitetnimi in relevantnimi vsebinami doseči čim več bralcev, letno pa zabeležimo več kot 110 tisoč obiskovalcev. Naše prispevke ustvarjajo vrhunski slovenski novinarji, publicisti, kritiki in pisatelji različnih generacij, možnost za uveljavitev pa ponujamo tudi mlajšim ustvarjalcem, tistim, ki na intelektualno medijsko sceno šele vstopajo. Tako ustvarjamo prostor, kjer so slovenski intelektualci – pisatelji in publicisti – slišani, kjer lahko objavljajo, kjer imajo mlajši možnost uveljavitve. Bralci pa dobijo vsebine, ki iz drugih medijev na žalost izginjajo. Refleksivne in družbenokritične kolumne, zanimive intervjuje, poglobljene eseje, aktualne podkaste, pa tudi prispevke bolj komunikativnih zvrsti, kot so seznami, vprašalniki in podobno,« je povedala Valentina Plahuta Simčič, urednica AirBeletrine.
Foto: Nina Pernat